dokarimesa: Νίκη γοήτρου για Σαμπντόρια (video)

Κυριακή 19 Μαΐου 2013

Νίκη γοήτρου για Σαμπντόρια (video)

Σε ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι η γηπεδούχος επικράτησε με 3-2 κόντρα στην πρωταθλήτρια Γιουβέντους, κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο τη φετινή σεζόν.

Η Σαμπντόρια κατάφερε κλείσει με τον καλύτερο τρόπο το φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας στη Γένοβα με 3-2 απέναντι στη Γιουβέντους σε μία αναμέτρηση δίχως βαθμολογικό κίνητρο και έδωσε στους φίλους τους αφορμή για πανηγυρισμούς.
Η «Μεγάλη Κυρία» άνοιξε το σκορ με τον Κουαλιαρέλα στο 27’, αλλά η Σαμπντόρια απάντησε έξι λεπτά αργότερα ισοφαρίζοντας με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Έντερ, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 57’ με σκόρερ τον Ντε Σιλβέστρι και στο 75’ ο Ικάρντι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του κάνοντας το 3-1. Το τελικό 3-2 πέτυχε στις καθυστερήσεις ο Τζιακερίνι.